Τετάρτη 19 Ιανουαρίου 2022
x

ΠΟΙΟΙ ΕΚΛΕΓΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΝΕΟ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΤΗΣ ΕΣΗΕΜΘ

Οι εκλογές στην Ένωση Συντακτών Μακεδονίας-Θράκης ολοκληρώθηκαν - Δείτε τις ψήφους στους συνδυασμούς και ποιοι δημοσιογράφοι εκλέγονται στα όργανα.

Ολοκληρώθηκαν οι εκλογές στην Ένωση Συντακτών Μακεδονίας-Θράκης για την ανάδειξη των νέων μελών του Διοικητικού Συμβουλίου, των τριών μελών της Εξελεγκτικής Επιτροπής, των τριών μελών του Πρωτοβάθμιου Συμβουλίου Καταστατικού Ελέγχου, των πέντε μελών του Συμβουλίου Δεοντολογίας και Καταστατικού Ελέγχου σε Β΄ βαθμό, των πέντε μελών του ΔΣ του Μορφωτικού Ιδρύματος και των αντιπροσώπων στην ΠΟΕΣΥ.

Συγκεκριμένα τα αποτελέσματα είναι τα εξής:

Α. Για την εκλογή Διοικητικού Συμβουλίου και Εξελεγκτικής Επιτροπής βρέθηκαν 556 ψηφοδέλτια από τα οποία 545 έγκυρα, 3 άκυρα και 8 λευκά.

Β. Για την εκλογή Πρωτοβάθμιου Συμβουλίου Καταστατικού Ελέγχου και Συμβουλίου Δεοντολογίας και Καταστατικού Ελέγχου σε Β΄ βαθμό βρέθηκαν 555 ψηφοδέλτια από τα οποία 529 έγκυρα, 14 άκυρα και 12 λευκά.

Γ. Για την εκλογή των πέντε μελών του ΔΣ του Μορφωτικού Ιδρύματος βρέθηκαν 555 ψηφοδέλτια από τα οποία 509 έγκυρα, 21 άκυρα και 25 λευκά.

Δ. Για την εκλογή αντιπροσώπων στην ΠΟΕΣΥ βρέθηκαν 555 ψηφοδέλτια από τα οποία 540 έγκυρα, 5 άκυρα και 10 λευκά.

Α) ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΕΣΗΕΜ-Θ

1. Ο συνδυασμός «ΑΣΥΝΤΑΧΤΟΣ ΤΥΠΟΣ», που έλαβε 42 ψήφους, καταλαμβάνει στο ΔΣ μία έδρα.
2. Ο συνδυασμός «ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΚΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ», που έλαβε 26 ψήφους, δεν καταλαμβάνει έδρα.
3. Ο συνδυασμός «ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ – ΠΡΟΟΠΤΙΚΗ», που έλαβε 180 ψήφους, καταλαμβάνει στο ΔΣ τρεις έδρες.
4. Ο συνδυασμός «ΕΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΥΣ», που έλαβε 77 ψήφους, καταλαμβάνει στο ΔΣ μία έδρα.
5. Ο συνδυασμός «ΕπανΕΝΩΣΗ», που έλαβε 57 ψήφους, καταλαμβάνει στο ΔΣ μία έδρα.
6. Ο συνδυασμός «ΜΠΡΟΣΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΩΣΗ», που έλαβε 162 ψήφους, καταλαμβάνει στο ΔΣ τρεις έδρες.

Β) ΕΞΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

1. Ο συνδυασμός «ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ – ΠΡΟΟΠΤΙΚΗ», που έλαβε 180 ψήφους, καταλαμβάνει δύο έδρες.
2. Ο συνδυασμός «ΜΠΡΟΣΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΩΣΗ», που έλαβε 162 ψήφους, καταλαμβάνει μία έδρα.

Οι υποψήφιοι κάθε συνδυασμού έλαβαν τους ακόλουθους σταυρούς προτιμήσεως:

1) ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ «ΑΣΥΝΤΑΧΤΟΣ ΤΥΠΟΣ»:

1. Αβραμίδης Χρήστος του Ευσταθίου 16
2. Γκίρμπας Ιωάννης του Πέτρου 17
3. Γρηγοριάδης Παναγιώτης (Πάνος) του Κωνσταντίνου 5
4. Κάσαρης Παναγιώτης του Νικολάου 17
5. Μακρής Δημήτριος του Νικολάου 15
6. Μεϊντάνη Μαρίνα του Γεωργίου 25
7. Μπάντιος Ιάσων του Νικολάου 15
8. Μπίκας Χαράλαμπος (Μπάμπης) του Σπυρίδωνα 21
9. Πάγκαλος Βασίλειος του Αθανασίου 11
10. Παπαδράγκα Ευαγγελία του Δημητρίου 6
11. Πουλημένη Σταυρούλα του Κωνσταντίνου 17
12. Σπυριδωνίδης Ευάγγελος του Γεωργίου 14
13. Τσακίρης Παναγιώτης Κωνσταντίνος του Αθανασίου 13
14. Τσαπανίδου Ευαγγελία του Γεωργίου 15
15. Τσιχλάκης Δημήτριος του Αντωνίου 8
16. Τσολακίδης Γεώργιος του Ηλία 5
17. Φωτόπουλος Νικόλαος του Παύλου 20

2) ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ «ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΚΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ»

1. Ανανιάδου Άννα του Χρήστου 18
2. Βασβατέκη Καλλιρρόη του Δημητρίου 11
3. Γραβαλά Ευδοξία του Σωκράτη 12
4. Μαβίδης Πέσιτς Δημήτριος του Παναγιώτη 11
5. Χαραλαμπίδης Παναγιώτης του Χρήστου 21

3) ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ «ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ – ΠΡΟΟΠΤΙΚΗ»:

1. Αμαραντίδου Δέσποινα του Παναγιώτη 55
2. Αναστασιάδης Βασίλειος του Αποστόλου 43
3. Βοϊτσίδης Ιωάννης του Αναστασίου 126
4. Γιακουμίδης Γεώργιος του Κωνσταντίνου 40
5. Γιαννίκη Αικατερίνη του Παναγιώτη 20
6. Γουσίδης Κωνσταντίνος του Δημητρίου 47
7. Δαμιανός Δάμων του Γεωργίου 30
8. Καραμητρούσης Κωνσταντίνος του Αθανασίου 50
9. Καρράς Νικόλαος του Χρήστου 89
10. Κομνηνός Ιωάννης του Ρήγα 8
11. Κοντογιαννίδης Ρωμανός του Τριαντάφυλλου 96
12. Μαργαριτίδου Στυλιανή του Σωτηρίου 32
13. Μοσχούλας Άγγελος του Χρήστου 70
14. Ορφανίδου Όλγα του Γεωργίου 29
15. Πλήκα Μαρία (Μαρούλα) του Αναστασίου 53
16. Σπιτσέρης Νικόλαος του Δημητρίου 25
17. Τσαρούχα Ειρήνη του Νικολάου 86
18. Τσότσου Βασιλική του Αλεξάνδρου 26
19. Φακαλής Τιμολέων του Γεωργίου 16
20. Φιλαργυρόπουλος Φώτιος του Γεωργίου 30
21. Χαλεπλίδου Χριστίνα του Ιωάννη 71

4) ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ «ΕΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΥΣ»

1. Ηλιού Θεολόγος του Γεωργίου 42
2. Κουσιοπούλου Ευανθία του Νικολάου 48
3. Λαζόπουλος Δημήτριος του Περικλή 33
4. Σοβιτσλή Φανή του Χρήστου 61
5. Σταματόπουλος Αθανάσιος του Δημητρίου 36
6. Χατζηγεωργίου Αλεξάνδρα του Γεωργίου 35
7. Χριστοφορίδου Σοφία του Κωνσταντίνου 46

5) ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ «ΕπανΕΝΩΣΗ»

1. Κατσικογιώργος Χρήστος του Λεωνίδα 20
2. Κεχαγιά Δήμητρα του Αντωνίου 31
3. Μυλωνάς Αθανάσιος του Ιωάννη 21
4. Πεκλάρης Βασίλειος του Αντωνίου 45
5. Σακισλόγλου Ιάκωβος του Ευστρατίου 32
6. Στεφανοπούλου Φωτεινή του Δημητρίου 39
7. Συρμάτσης Δημήτριος του Σκαρλάτου 27

6) ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ «ΜΠΡΟΣΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΩΣΗ»

1. Βασβάνη Λεμονιά του Γεωργίου 33
2. Γιούμπασης Αθανάσιος του Χρήστου 8
3. Δαδαλιάρας Ευγένιος του Κωνσταντίνου 13
4. Θεοδοσίου Ειρήνη του Χρήστου 16
5. Ιωαννίδου Λεμονιά του Αιμιλίου 27
6. Κανελλάκης Δημήτριος του Βασιλείου 13
7. Κατσιάνης Γεώργιος του Νικολάου 21
8. Κοντογουλίδης Βασίλειος του Ηλία 131
9. Κυριακού Χρυσούλα του Δημητρίου 29
10. Λεπίδου Ραλλιώ του Χρήστου 73
11. Μαρτίδου Μελαχροινή του Αναστασίου 25
12. Μίντζας Στέφανος του Δημητρίου 16
13. Μόσχοβος Νικόλαος του Ιωάννη 18
14. Μπλαχοσαβένης (Βένης) Γεώργιος του Δημητρίου 19
15. Παπαδανιήλ Δανιήλ του Γεωργίου 16
16. Ρέτζιος Αναστάσιος του Χρήστου 78
17. Σαλαμές Αλέξανδρος-Δημήτριος του Γεωργίου 15
18. Σάμου Χρυσή του Κωνσταντίνου 17
19. Σιώμος Θωμάς του Θάνου 18
20. Τουτσίδης Κωνσταντίνος του Ηλία 43
21. Τσαλικίδης Χρήστος του Σπύρου 33
22. Τσιλιγγερίδου Κυριακή του Μιλτιάδη 34
23. Χατζηεμμανουήλ Μαρία-Μάρνη του Δημητρίου 40
24. Χατζηπαντελής Θεόδωρος του Συναχέρη 35

7) ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ «ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΚΗ
ΕΝΟΤΗΤΑ – ΠΡΟΟΠΤΙΚΗ»:

1. Μουτσάκης Χρήστος του Νικολάου 55
2. Μπαχτσεβάνη Αθανασία του Ιωάννη 77
3. Ρεπανάς Αντώνιος του Σταύρου 109

8) ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ «EΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ
ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΥΣ»:

1. Σαπρανίδης Αιμίλιος του Ιωάννη 34
2. Τσουτσούμης Ευρυβιάδης (Εύρης) του Παντελεήμονα 43

9) ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ «ΕπανΕΝΩΣΗ»:

1. Γουλής Κωνσταντίνος του Χριστόφορου 34

10) ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ «ΜΠΡΟΣΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ
ΕΝΩΣΗ»:

1. Αθανασόπουλος Δημήτριος του Ηλία 67
2. Διαμαντίδης Δημήτριος του Νικολάου 56
3. Μαρτίδου Αλεξάνδρα του Ιωάννη 68

Με βάση τα παραπάνω αποτελέσματα, εκλέγονται οι κατωτέρω:

ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ «ΑΣΥΝΤΑΧΤΟΣ ΤΥΠΟΣ»:

1) Μεϊντάνη Μαρίνα του Γεωργίου

ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ «ΕΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΥΣ»:

1. Σοβιτσλή Φανή του Χρήστου

ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ «ΕπανΕΝΩΣΗ»:

1. Πεκλάρης Βασίλειος του Αντωνίου

ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ «ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ – ΠΡΟΟΠΤΙΚΗ»:

1. Βοϊτσίδης Ιωάννης του Αναστασίου
2. Κοντογιαννίδης Ρωμανός του Τριαντάφυλλου
3. Καρράς Νικόλαος του Χρήστου

ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ «ΜΠΡΟΣΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΩΣΗ»:

1. Κοντογουλίδης Βασίλειος του Ηλία
2. Ρέτζιος Αναστάσιος του Χρήστου
3. Λεπίδου Ραλλιώ του Χρήστου

ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ «ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ – ΠΡΟΟΠΤΙΚΗ»:

1. Ρεπανάς Αντώνιος του Σταύρου
2. Μπαχτσεβάνη Αθανασία του Ιωάννη

ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ «ΜΠΡΟΣΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΩΣΗ»:

1. Αθανασόπουλος Δημήτριος του Ηλία

Για τα υπόλοιπα όργανα οι υποψήφιοι έλαβαν τις ακόλουθες ψήφους:

ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΚΑΤΑΣΤΑΤΙΚΟΥ ΕΛΕΓΧΟΥ (ΠΣΚΕ):

1. Αναγνωστίδου Μαρία του Ιωάννη 84
2. Βήττας Χρήστος του Δημητρίου 96
3. Καραούλη Μαρία του Γεωργίου 135
4. Κουτσαμπάρης Φώτιος του Δημητρίου 160
5. Πιπερίδης Δημήτριος του Κωνσταντίνου 122
6. Σπηλιώτη Αφροδίτη του Κωνσταντίνου 131
7. Στολάκης Ευάγγελος του Σπυρίδωνα 83
8. Τσαμπάζη Ευθυμία του Δημητρίου 103

ΕΚΛΕΓΟΝΤΑΙ ΩΣ ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ:
1. Κουτσαμπάρης Φώτιος
2. Καραούλη Μαρία
3. Σπηλιώτη Αφροδίτη

ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΔΕΟΝΤΟΛΟΓΙΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΣΤΑΤΙΚΟΥ ΕΛΕΓΧΟΥ ΣΕ Β΄ ΒΑΘΜΟ (ΣΔΚΕ):

1. Ασλανίδης Νικόλαος του Γεωργίου 169
2. Δημαράς Νικόλαος του Θεοδώρου 104
3. Θεολογίδης Σωτήριος του Κλεάρχου 89
4. Κολοκοτρώνης Άγγελος του Χρήστου 109
5. Λαδιανός Νικόλαος του Μιχαήλ 123
6. Μαυραγάνης Ξενοφών του Ευστρατίου 120
7. Νεράντζης Παύλος του Παναγιώτη 108
8. Οικονόμου Νικόλαος του Γεωργίου 93
9. Παπαφωτίου Αριάδνη του Βασιλείου 87
10. Τανανάκης Πέτρος του Γεωργίου 131
11. Χαλβατσιώτης Κωνσταντίνος του Γεωργίου 94

ΕΚΛΕΓΟΝΤΑΙ ΩΣ ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ:

1. Ασλανίδης Νικόλαος
2. Τανανάκης Πέτρος
3. Λαδιανός Νικόλαος
4. Μαυραγάνης Ξενοφών
5. Κολοκοτρώνης Άγγελος
ΔΣ ΤΟΥ ΜΟΡΦΩΤΙΚΟΥ ΙΔΡΥΜΑΤΟΣ:

1. Βασβάνη Λεμονιά του Γεωργίου 142
2. Γιακουμίδης Γεώργιος του Κωνσταντίνου 120
3. Γουσίδης Κωνσταντίνος του Δημητρίου 127
4. Καριζώνη Αικατερίνη του Ιωάννη 128
5. Κεχαγιά Δήμητρα του Αντωνίου 157
6. Μισιρλή Σταυρούλα Χριστίνα του Αγαθάγγελου 73
7. Μπέκα Βασιλική του Χρυσοστόμου 111
8. Παπαδανιήλ Δανιήλ του Γεωργίου 55
9. Ρέτζιος Αναστάσιος του Χρήστου 194
10. Σιώμος Θωμάς του Θάνου 91
11. Σταματόπουλος Αθανάσιος του Δημητρίου 60
12. Τριανταφύλλου Αλέξανδρος του Αστερίου 65
13. Χατζηεμμανουήλ Μαρία-Μάρνη του Δημητρίου 150

ΕΚΛΕΓΟΝΤΑΙ ΩΣ ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ:

1. Ρέτζιος Αναστάσιος
2. Κεχαγιά Δήμητρα
3. Χατζηεμμανουήλ Μαρία Μάρνη
4. Βασβάνη Λεμονιά
5. Καριζώνη Αικατερίνη

ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΙ ΠΟΕΣΥ:

Ο συνδυασμός «ΑΣΥΝΤΑΧΤΟΣ ΤΥΠΟΣ» συγκέντρωσε 41 ψήφους. Οι σταυροί προτίμησης των υποψηφίων κατανεμήθηκαν ως εξής:

1. Αβραμίδης Χρήστος του Ευσταθίου 7
2. Γκίρμπας Ιωάννης του Πέτρου 12
3. Γρηγοριάδης Παναγιώτης (Πάνος) του Κωνσταντίνου 2
4. Κάσαρης Παναγιώτης του Νικολάου 7
5. Μακρής Δημήτριος του Νικολάου 12
6. Μεϊντάνη Μαρίνα του Γεωργίου 26
7. Μπάντιος Ιάσων του Νικολάου 10
8. Μπίκας Χαράλαμπος (Μπάμπης) του Σπυρίδωνα 21
9. Πάγκαλος Βασίλειος του Αθανασίου 7
10. Παπαδράγκα Ευαγγελία του Δημητρίου 5
11. Πουλημένη Σταυρούλα του Κωνσταντίνου 8
12. Σπυριδωνίδης Ευάγγελος του Γεωργίου 15
13. Τσακίρης Παναγιώτης Κωνσταντίνος του Αθανασίου 7
14. Τσαπανίδου Ευαγγελία του Γεωργίου 7
15. Τσιχλάκης Δημήτριος του Αντωνίου 3
16. Τσολακίδης Γεώργιος του Ηλία 2
17. Φωτόπουλος Νικόλαος του Παύλου 12

Ο συνδυασμός «ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΚΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ» συγκέντρωσε 28 ψήφους. Οι σταυροί προτίμησης των υποψηφίων κατανεμήθηκαν ως εξής:

1. Ανανιάδου Άννα του Χρήστου 20
2. Βασβατέκη Καλλιρρόη του Δημητρίου 12
3. Γραβαλά Ευδοξία του Σωκράτη 12
4. Μαβίδης Πέσιτς Δημήτριος του Παναγιώτη 10
5. Χαραλαμπίδης Παναγιώτης του Χρήστου 20

Ο συνδυασμός «ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ – ΠΡΟΟΠΤΙΚΗ» συγκέντρωσε 191 ψήφους. Οι σταυροί προτίμησης των υποψηφίων κατανεμήθηκαν ως εξής:

1. Αμαραντίδου Δέσποινα του Παναγιώτη 27
2. Αναστασιάδης Βασίλειος του Αποστόλου 19
3. Βήττας Χρήστος του Δημητρίου 19
4. Βοϊτσίδης Ιωάννης του Αναστασίου 76
5. Βοϊτσίδης Μόσχος του Αναστασίου 71
6. Γιακουμίδης Γεώργιος του Κωνσταντίνου 15
7. Γιαννίκη Αικατερίνη του Παναγιώτη 8
8. Γουσίδης Κωνσταντίνος του Δημητρίου 25
9. Δαμιανός Δάμων του Γεωργίου 11
10. Καραμητρούσης Κωνσταντίνος του Αθανασίου 13
11. Καραούλη Μαρία του Γεωργίου 15
12. Καριζώνη Αικατερίνη του Ιωάννη 10
13. Καρράς Νικόλαος του Χρήστου 42
14. Κομνηνός Ιωάννης του Ρήγα 8
15. Κοντογιαννίδης Ρωμανός του Τριαντάφυλλου 51
16. Μαργαριτίδου Στυλιανή του Σωτηρίου 6
17. Μισιρλή Σταυρούλα Χριστίνα του Αγαθάγγελου 7
18. Μοσχούλας Άγγελος του Χρήστου 35
19. Μουτσάκης Χρήστος του Νικολάου 5
20. Μπαχτσεβάνη Αθανασία του Ιωάννη 10
21. Μπέκα Βασιλική του Χρυσοστόμου 11
22. Νεράντζης Παύλος του Παναγιώτη 9
23. Ορφανίδου Όλγα του Γεωργίου 13
24. Πλήκα Μαρία (Μαρούλα) του Αναστασίου 18
25. Ρεπανάς Αντώνιος του Σταύρου 45
26. Σπιτσέρης Νικόλαος του Δημητρίου 10
27. Τανανάκης Πέτρος του Γεωργίου 16
28. Τσαρούχα Ειρήνη του Νικολάου 44
29. Τσότσου Βασιλική του Αλεξάνδρου 7
30. Φακαλής Τιμολέων του Γεωργίου 3
31. Φιλαργυρόπουλος Φώτιος του Γεωργίου 3
32. Φωκιανίδης Αναστάσιος (Τάσος) του Στυλιανού 61

Ο συνδυασμός «ΕΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΥΣ» συγκέντρωσε 65 ψήφους. Οι σταυροί προτίμησης των υποψηφίων κατανεμήθηκαν ως εξής:

1. Δημαράς Νικόλαος του Θεοδώρου 24
2. Ηλιού Θεολόγος του Γεωργίου 26
3. Κουσιοπούλου Ευανθία του Νικολάου 22
4. Λαζόπουλος Δημήτριος του Περικλή 12
5. Παπαφωτίου Αριάδνη του Βασιλείου 19
6. Σοβιτσλή Φανή του Χρήστου 35
7. Σταματόπουλος Αθανάσιος του Δημητρίου 6
8. Στολάκης Ευάγγελος του Σπυρίδωνα 26
9. Χατζηγεωργίου Αλεξάνδρα του Γεωργίου 14
10. Χριστοφορίδου Σοφία του Κωνσταντίνου 24

Ο συνδυασμός «ΕπανΕΝΩΣΗ» συγκέντρωσε 59 ψήφους. Οι σταυροί προτίμησης των υποψηφίων κατανεμήθηκαν ως εξής:

1. Κατσικογιώργος Χρήστος του Λεωνίδα 16
2. Κεχαγιά Δήμητρα του Αντωνίου 33
3. Μυλωνάς Αθανάσιος του Ιωάννη 12
4. Πεκλάρης Βασίλειος του Αντωνίου 44
5. Σακισλόγλου Ιάκωβος του Ευστρατίου 29
6. Στεφανοπούλου Φωτεινή του Δημητρίου 31
7. Συρμάτσης Δημήτριος του Σκαρλάτου 14

Ο συνδυασμός «ΜΠΡΟΣΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΩΣΗ» συγκέντρωσε 153 ψήφους. Οι σταυροί προτίμησης των υποψηφίων κατανεμήθηκαν ως εξής:

1. Βασβάνη Λεμονιά του Γεωργίου 22
2. Γιούμπασης Αθανάσιος του Χρήστου 6
3. Δαδαλιάρας Ευγένιος του Κωνσταντίνου 15
4. Θεοδοσίου Ειρήνη του Χρήστου 6
5. Ιωαννίδου Λεμονιά του Αιμιλίου 6
6. Κανελλάκης Δημήτριος του Βασιλείου 15
7. Κατσιάνης Γεώργιος του Νικολάου 11
8. Κοντογουλίδης Βασίλειος του Ηλία 107
9. Κυριακού Χρυσούλα του Δημητρίου 13
10. Λεπίδου Ραλλιώ του Χρήστου 55
11. Μαρτίδου Μελαχροινή του Αναστασίου 7
12. Μίντζας Στέφανος του Δημητρίου 7
13. Μόσχοβος Νικόλαος του Ιωάννη 5
14. Μπλαχοσαβένης (Βένης) Γεώργιος του Δημητρίου 11
15. Παπαδανιήλ Δανιήλ του Γεωργίου 8
16. Ρέτζιος Αναστάσιος του Χρήστου 59
17. Σαλαμές Αλέξανδρος-Δημήτριος του Γεωργίου 14
18. Σάμου Χρυσή του Κωνσταντίνου 8
19. Σιώμος Θωμάς του Θάνου 10
20. Τουτσίδης Κωνσταντίνος του Ηλία 34
21. Τσαλικίδης Χρήστος του Σπύρου 22
22. Τσιλιγγερίδου Κυριακή του Μιλτιάδη 21
23. Χατζηεμμανουήλ Μαρία-Μάρνη του Δημητρίου 16
24. Χατζηπαντελής Θεόδωρος του Συναχέρη 21

- Βάσει των παραπάνω αποτελεσμάτων εκλέγονται οι ακόλουθοι αντιπρόσωποι κάθε συνδυασμού:

Από τον συνδυασμό «ΑΣΥΝΤΑΧΤΟΣ ΤΥΠΟΣ»

1. Μεϊντάνη Μαρίνα
2. Μπίκας Χαράλαμπος (Μπάμπης)

Από τον συνδυασμό «ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΚΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ»

1. Χαραλαμπίδης Παναγιώτης ή Ανανιάδου Άννα (ισοψηφία)

Από τον συνδυασμό «ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ – ΠΡΟΟΠΤΙΚΗ»

1. Βοϊτσίδης Ιωάννης
2. Βοϊτσίδης Μόσχος
3. Φωκιανίδης Αναστάσιος (Τάσος)
4. Κοντογιαννίδης Ρωμανός
5. Ρεπανάς Αντώνιος
6. Τσαρούχα Ειρήνη
7. Καρράς Νικόλαος
8. Μοσχούλας Άγγελος

Από τον συνδυασμό «ΕΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΥΣ»

1. Σοβιτσλή Φανή
2. Στολάκης Ευάγγελος
3. Ηλιού Θεολόγος

Από τον συνδυασμό «ΕπανΕΝΩΣΗ»

1. Πεκλάρης Βασίλειος
2. Κεχαγιά Δήμητρα

Από τον συνδυασμό «ΜΠΡΟΣΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΩΣΗ»

1. Κοντογουλίδης Βασίλειος
2. Ρέτζιος Αναστάσιος
3. Λεπίδου Ραλλιώ
4. Τουτσίδης Κωνσταντίνος
5. Τσαλικίδης Χρήστος
6. Βασβάνη Λεμονιά




A+
A-







ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΑΡΘΡΟΥ