Παρασκευή 7 Αυγούστου 2020
x

ΤΟ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ EUROBASKET - TΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΤΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ

Η Εθνική Ελλάδος θα συμμετάσχει στον όμιλο του Ελσίνκι όπου και θα τεθεί αντιμέτωπη με τις Ισλανδία, Γαλλία, Σλοβενία, Φινλανδία και Πολωνία

Τους αγώνες του Eurobasket 2017 από το πρώτο τζάμπολ της διοργάνωσης που θα πραγματοποιηθεί αύριο έως και τον μεγάλο τελικό της διοργάνωσης στις 17 Σεπτέμβρη θα μεταδώσει η κρατική τηλεόραση.

Υπενθυμίζεται πως η Εθνική Ελλάδος θα συμμετάσχει στον όμιλο του Ελσίνκι όπου και θα τεθεί αντιμέτωπη με τις Ισλανδία, Γαλλία, Σλοβενία, Φινλανδία και Πολωνία.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της «γαλανόλευκης» αλλά και όλων των αγώνων του θεσμού:

Πέμπτη 31 Αυγούστου

13:45 Σλοβενία – Πολωνία ΕΡΤ2
16:30 Ισλανδία – Ελλάδα ΕΡΤ1
20:00 Γαλλία – Φινλανδία ΕΡΤ2

Παρασκευή 1 Σεπτεμβρίου

15:00 Ουγγαρία – Κροατία ΕΡΤ2
17:45 Ισπανία – Μαυροβούνιο ΕΡΤ2
21:00 Τουρκία – Ρωσία ΕΡΤ2

Σάββατο 2 Σεπτεμβρίου

13:45 Πολωνία – Ισλανδία ΕΡΤ2
17:00 Ρωσία – Σερβία ΕΡΤ2
16:30 Ελλάδα– Γαλλία ΕΡΤ1
20:00 Φινλανδία – Σλοβενία ΕΡΤ2

Κυριακή 3 Σεπτεμβρίου

16:30 Σλοβενία – Ελλάδα ΕΡΤ1
20:00 Φινλανδία – Πολωνία ΕΡΤ2

Δευτέρα 4 Σεπτεμβρίου

15:00 Ουγγαρία – Τσεχία ΕΡΤ2
17:45 Μαυροβούνιο – Κροατία ΕΡΤ2
21:00 Σερβία – Τουρκία ΕΡΤ2

Τρίτη 5 Σεπτεμβρίου

13:45 Ισλανδία – Σλοβενία ΕΡΤ2
16:30 Πολωνία – Γαλλία ΕΡΤ1
17:45 Κροατία – Ισπανία ΕΡΤ2
20:00 Ελλάδα– Φινλανδία ΕΡΤ1

Τετάρτη 6 Σεπτεμβρίου

14:45 Σλοβενία – Γαλλία και Γερμανία – Λιθουανία * ΕΡΤ2
17:30 Ελλάδα– Πολωνία ΕΡΤ1
17:30 Γεωργία – Ιταλία ΕΡΤ2
20:45 Φινλανδία – Ισλανδία και Ισραήλ – Ουκρανία * ΕΡΤ2

Πέμπτη 7 Σεπτεμβρίου

14:30 Τσεχία – Κροατία και Ρωσία – Μ. Βρετανία * ΕΡΤ2
17:15 Βέλγιο – Σερβία και Ουγγαρία – Ισπανία * ΕΡΤ2
20:45 Λετονία – Τουρκία και Μαυροβούνιο – Ρουμανία * ΕΡΤ2

Σάββατο 9 Σεπτεμβρίου

14:30 Αγώνας, φάση των «16» ΕΡΤ2
17:15 Αγώνας, φάση των «16» ΕΡΤ2
20:45 Αγώνας, φάση των «16» ΕΡΤ2

Κυριακή 10 Σεπτεμβρίου

12:30 Αγώνας, φάση των «16» ΕΡΤ2
15:15 Αγώνας, φάση των «16» ΕΡΤ2
18:45 Αγώνας, φάση των «16» ΕΡΤ2
21:30 Αγώνας, φάση των «16» ΕΡΤ2

Τρίτη 12 Σεπτεμβρίου

18:45 Προημιτελικός ΕΡΤ2
21:30 Προημιτελικός ΕΡΤ2

Τετάρτη 13 Σεπτεμβρίου

18:45 Προημιτελικός ΕΡΤ2
21:30 Προημιτελικός ΕΡΤ2

Πέμπτη 14 Σεπτεμβρίου

21:30 Ημιτελικός ΕΡΤ2

Παρασκευή 15 Σεπτεμβρίου

21:30 Ημιτελικός ΕΡΤ2

Κυριακή 17 Σεπτεμβρίου

17:00 Μικρός τελικός ΕΡΤ2

21:30 Τελικός ΕΡΤ1

*Σε παράλληλη μετάδοση.

** Σε όσα νοκ άουτ μεταδίδεται αγώνας της Εθνικής, θα τον μεταδώσει η ΕΡΤ1.




A+
A-







ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΑΡΘΡΟΥ