Κυριακή 8 Δεκεμβρίου 2019
x

Ο ΒΕΛΛΙΟΣ ΕΣΩΣΕ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΗΝ ΠΑΡΤΙΔΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΗΡΑΚΛΗ

Ανάμεικτα συναισθήματα για τον Ηρακλή, ο οποίος αναδείχθηκε ισόπαλος στο Καυτατζόγλειο 2-2 με τον Ατρόμητο, καταφέρνοντας να ισοφαρίσει στις καθυστερήσεις, με τον 19χρονο Βέλλιο, για δεύτερο συνεχόμεν

Ανάμεικτα συναισθήματα για τον Ηρακλή, ο οποίος αναδείχθηκε ισόπαλος  στο Καυτατζόγλειο 2-2 με τον Ατρόμητο, καταφέρνοντας να ισοφαρίσει στις καθυστερήσεις, με τον 19χρονο Βέλλιο για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι και να πάρει τον βαθμό της ισοπαλία, σε ένα παιχνίδι όμως στο οποίο στόχευε στη νίκη.

Η αθηναϊκή ομάδα μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και με τα γκολ του Μπρίτο στο 18’ και του Περόνε στο 22’ πήγε στα αποδυτήρια για το ημίχρονο με αέρα δύο τερμάτων. Ο Γηραιός αντέδρασε με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου και μείωσε σε 1-2 με τον Ιάκομπ στο 55’, ενώ ο Βέλλιος ήταν και πάλι ο από μηχανής θεός για την ομάδα του ισοφαρίζοντας στο 90’.