Δευτέρα 16 Δεκεμβρίου 2019
x

ΝΕΑ ΗΤΤΑ-ΣΟΚ (4-3) ΓΙΑ ΗΡΑΚΛΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (VIDEO)

Ο Γηραιός φάνηκε στο πρώτο ημίχρονο να κλειδώνει τη νίκη, με τους Θεσσαλούς ωστόσο να μπαίνουν δυναμικά στο δεύτερο και να φεύγουν τελικά με 3 βαθμούς

Μία απίστευτη ανατροπή πέτυχε ο Απόλλων Λάρισας μέσα στο «Καυτανζόγλειο» επικρατώντας 3-4 επί του Ηρακλή για την 5η αγωνιστική της Football League.

Παρόλο που το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα του Δημήτρη Ελευθερόπουλου μπήκε δυνατά στο πρώτο ημίχρονο, προηγήθηκε δύο φορές και πήγε στα αποδυτήρια στο ημίχρονο με το σκορ να γράφει 3-1 υπέρ του, οι Θεσσαλοί στο δεύτερο ημίχρονο έφεραν το παιχνίδι στα ίσα και κατάφεραν να φύγουν τελικά με τους πολυπόθητους 3 βαθμούς από τη Θεσσαλονίκη.

Τα τέρματα για τον Γηραιό στο πρώτο ημίχρονο πέτυχαν στο 10’ ο Περόνε, στο 28' με επαναφορά από εκτέλεση πέναλτι ο Μάντζαρης και στο 32' ο Καλτσάς, ενώ για τον Απόλλωνα Λάρισας το γκολ σημείωσε στο 17΄ο Μαρκολίνο.

Στο δεύτερο ημίχρονο, κι ενώ ο Ηρακλής πίστευε ότι είχε κλειδώσει τη νίκη, ο Πολέτο μείωσε στο 50’ και στο 58’ ο Κοντοές έφερε το παιχνίδι στα ίσα. Το τελειωτικό «χτύπημα» για τον Γηραιό ήρθε στο 86’ του παιχνιδιού, με τον Μαρκολίνο να διαμορφώνει το τελικό 3-4 για τους φιλοξενούμενους.

Έπειτα από μία ακόμη ήττα, ο Ηρακλής βρίσκεται μόλις στην 13η θέση της βαθμολογίας με 4 βαθμούς.

Οι συνθέσεις:

Ηρακλής (Ελευθερόπουλος): Βοσνιάδης, Χιντζίδης, Κουτρομάνος, Κούσας, Στάμου, Καλτσάς (76′ Παναγιωτούδης), Μενδρινός, Ντούνης, Χασομέρης, Κλέιτον (62′ Ρόβας), Περόνε (55′ Πασάς).

Απόλλων Λάρισας (Τροΐζι): Μαντζάρης, Σκούπρας, Κουρτεσιώτης, Σουλιώτης, Κοντοές, Χατζής, Μαρκολίνο (88′ Μπιμάι), Λούκας Ράμος, Τασιουλής (58′ Λίταινας), Πολέτο (85′ λ.τ Καμπέρης), Λουκάο.